Γραφείο Διασύνδεσης

Θέση εργασίας Τεχνολόγου Τροφίμων

Η εταιρία The Foodlab ΑΕ αναζητά Τεχνολόγο Τροφίμων για την μονάδα μαζικής παραγωγής γευμάτων στην Κηφισιά, Αττικής

Αρμοδιότητες:

  • Διεξαγωγή ελέγχων τελικών προϊόντων, πρώτων υλών και μελέτης σταθερότητας
  • Χειρισμός και βαθμονόμηση παραγωγής
  • Τεκμηρίωση και αξιολόγηση αποτελεσμάτων
  • Παρακολούθηση και τήρηση διαδικασιών σύμφωνα με το GMP
  • Συμπλήρωση αρχείων ελέγχου σύμφωνα με τις προδιαγραφές και τα πρωτόκολλα
  • Εντοπισμός προβλημάτων και προτάσεις επίλυσης
  • Διερεύνηση εκτός προδιαγραφών αποτελεσμάτων

Απαιτούμενα προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ/Τ.Ε.Ι Τεχνολογίας Τροφίμων
  • Απαραίτητη γνώση Η/Υ
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Γνώση και κατανόηση των διαδικασιών μαζικής παραγωγής γευμάτων και των τεχνολογικών διαδικασιών που σχετίζονται με αυτές.
  • Κατανόηση των προτύπων υγιεινής, ασφάλειας τροφίμων και πρακτικών παραγωγής.
  • Δεξιότητες στη διοίκηση και τον συντονισμό εργασιών, καθώς και στην επίλυση προβλημάτων που μπορεί να προκύψουν κατά τη διάρκεια της παραγωγής.
  • Ικανότητα να εργάζεται αποτελεσματικά υπό πίεση και σε συνεργατικό περιβάλλον.
  • Εξοικείωση με τη χρήση εξειδικευμένου εξοπλισμού και μηχανημάτων παραγωγής.
  • Ικανότητα να παρακολουθεί και να τηρεί αυστηρά πρότυπα ποιότητας και υγιεινής.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες για τη διαχείριση και την κατεύθυνση του προσωπικού παραγωγής.
  • Ικανότητα να παράγει καινοτόμες ιδέες και να συνεισφέρει στην βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας και της ποιότητας των προϊόντων.

Επιθυμητές δεξιότητες :

  • Ακρίβεια και προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Δυνατότητα ένταξης και εργασίας σε ομάδα
  • Οργάνωση και ορθή διαχείριση χρόνου
  • Γρήγορη προσαρμογή στις ανάγκες της μονάδας παραγωγής
  • Δυνατότητα μάθησης και εκπαίδευσης

Η εταιρία προσφέρει:

  • άριστο περιβάλλον εργασίας
  • εξειδικευμένη εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης

Αποστολή βιογραφικών στο e-mail: fanis@thefoodlab.gr

  • Επιτρέπονται οι Αιτήσεις: Ναι